Diagnostyka i badania profilaktyczne

Pomiar glukozy i cholesterolu

Metodą paskową oznaczane jest stężenie glukozy i cholesterolu całkowitego aparatem Accutrend Plus firmy Roche. Wynik badania dostępny jest już po kilkudziesięciu sekundach. Podwyższone stężenie glukozy i cholesterolu są znaczącymi czynnikami ryzyka chorób układu krążenia o podłożu miażdżycowym.

Pomiar ciśnienia tętniczego

Badanie wykonywane jest japońskim aparatem OMRON 705 IT. Aparat posiada międzynarodowe certyfikaty dokładności pomiaru w najwyższej klasie A/A. Na życzenie pacjenta istnieje możliwość wydruku pomiarów na mikrodrukarce.

EKG spoczynkowe

Badanie wykonywane rejestratorem ASPEKT 500 firmy ASPEL. Każdy zapis archiwizowany jest w programie CardioTEKA. Umożliwia to odtworzenie badania ekg wykonanego nawet przed kilkoma laty. Wynik badania dostępny jest po kilkudziesięciu sekundach. Drukowany jest na papierze formatu A4 techniką laserową. Gwarantuje to dobrą jakość wydruku a wyniki badań nie znikają po kilku miesiącach tak jak w przypadku zapisów wykonanych na papierze termoczułym.

electrocardiogram taking

kardiogram

USG dopplerowskie

Badanie wykonywane jest cyfrowym ultrasonografem M7 firmy Mindray wyposażonym w głowicę liniową, konweksową oraz sektorową. Badanie pozwala uwidocznić zmiany miażdżycowe w tętnicach oraz ocenić stopień zaburzenia przepływu w badanym naczyniu.

Ultraschalluntersuchung

Linear ultrasound probe with vascular doppler exam in background